Відкриття Центру відкритої науки в сучасному матеріалознавстві PNU-OpenLab

Сьогодні відбулося відкриття Центру відкритої науки в сучасному матеріалознавстві Прикарпатського національного університету (PNU-OpenLab). Під час зустрічі із керівництвом університету та працівниками наукового відділу, завідувачем кафедри матеріалознавства і новітніх технологій Володимиром Коцюбинським було презентовано основну ідею роботи PNU-OpenLab, якою є сприяння входженню українських науковців в європейський дослідницький простір.

Привітав з відкриттям центру в.о. ректора ПНУ Ігор Цепенда: «Такі центри є надзвичайно важливими, адже без них наука не рухається вперед. Університет робить усе можливе, щоб сприяти такому розвитку. Ми покладаємо великі надії на нашу молодь. Сила університету завжди полягала у гармонійному поєднанні досвіду зрілих науковців і ентузіазму молодих. Саме на цьому базуються всі наукові школи, особливо у сфері природничих наук. Молодь, маючи знання, підтримку та сучасну базу, отримує чудову можливість у рамках відкритої науки прокладати свою наукову стежку. Ми йдемо шляхом створення потужних наукових центрів і пишаємося тим, що залучаємо студентів до участі в міжнародних грантах. Це ― шлях до нових звершень і до зміцнення наукового потенціалу університету та країни».

Основна мета Центру ― консолідація науково-дослідницької діяльності українських вчених з університетів Західної України та науково-дослідних інститутів Національної академії наук України в галузі отримання, характеризації та впровадження новітніх матеріалів і наноматеріалів відповідно до принципів відкритої науки.

Створення центру є складовою частиною реалізації проєкту Advanced Materials Open Science Centre at the Precarpathian National University (керівник Володимир Коцюбинський), фінансування якого здійснюється в рамках HORIZON-INFRA-2023-EOSC-01-01 (2024-2026).

Результатами виконання проєкту стане створення університетського репозитарію для мультидисциплінарних відкритих даних, організація відкритого доступу до дослідницької інфраструктури кафедри прикладної фізики і матеріалознавства, сертифікація лабораторії PNU-NanoLab, розширення співпраці з промисловими підприємствами, встановлення в університеті системи автономного енергозабезпечення, підготовка до створення в майбутньому регіонального вузла системи CERIC-ERIC.